آموزش طراحی وب سایت

ویژگی های طراحی سایت حرفه ای
ویژگی‌های اکثری برای طراحی وب حرفه ای در لحاظ گرفته می‌گردد البته بسیاری از کارشناسان بر ویژگی‌های زیر رخداد لحاظ دارا هستند .

طراحی گرافیک

طراحی گرافیک در وبسایت حرفه‌ای بایستی بوسیله یک گرافیست حرفه‌ای انجام شود . گرافیست حرفه‌ای دو عنصر زیبایی‌شناسی و کاربرد را با نیز در حیث می‌گیرد . او شناخت نیکی از رنگ‌ها دارااست و با اعتنا به نوع کسب‌وکار و انگیزه آن , رنگ‌های متناسب را انتخاب مینماید . ضمنا توجه داراست که کاربران به راحتی بتوانند به لینک‌ها و صفحه های مورد نظر خویش دسترسی داشته باشند . این مورد علی الخصوص زمانی اهمیت داراست که قالب وب سایت به حالت منحصر به فرد طراحی شود .

سرعت مطلوب

غالبا کاربران حوصله توقع کشیدن برای بارگذاری شدن سایت‌ها را ندارند . سایتی که سرعت زیر داشته باشد به زودی بخش اعظمی از کاربران خویش را از دست خواهد داد . از این پیشین , سرعت وب سایت یک کدام از عامل ها مفید بر بهبود بهینه سازی وب سایت هم هست . عامل ها متعددی بر سرعت وبسایت تاثیر می گذارند . مواردی مثل عصر پاسخ‌دهی سرور , حجم فایل‌ها و عکس‌ها , توزیع محتوا و … . در ساخت سایت حرفه‌ای همه این عوامل در نظر گرفته میشوند تا سایت در کوتاه‌ترین زمان ممکن بارگذاری شود .

پباده سازی ریسپانسیو

یکی از مهم ترین ویژگی‌های یک سایت حرفه‌ای ریسپانسیو یا واکنش‌گرا بودن آن است . امروزه اکثری از یوزرها با استعمال از تبلت‌ها و موبایل‌های خود از سایت‌ها تماشا می کنند . سایتی که ریسپانسیو باشد خویش را با همگی دستگاه‌ها سازگار میکند و در نتیجه در همه دستگاه‌ها به خیر و خوبی سناریو داده می‌شود . در‌این‌صورت یوزرها می‌توانند به راحتی اسکرول یا زوم کنند , به صفحه ها گوناگون بروند و متن ها را بخوانند . در ساخت وب سایت ماهر این نکته بی تردید باید در نظر گرفته شود .

رابط کاربری و تجربه کاربری ( UI و UX )

خصوصیت های طراحی وب سایت حرفه ای

در خصوص رابط کاربری و تجربه کاربری سخنان اکثری گفته شده شده است با این حال بخش اعظمی از اشخاص هنوز نیز این دو مضمون‌ را به جای هم به کار می‌برند! منظور از تجربه کاربری حس و حالی است که استفاده کننده در تعامل با تارنما شما به دست میاورد . طراح UX در زمینه ی یوزرها تحقیق می کند و نیازها و خواسته‌هایشان را می شناسید و آن‌گاه با بررسی این داده‌ها سیستم‌ها , مسیرها و ساختارها را طراحی می‌کند . او معین می‌نماید که کاربران چه طور و از چه مسیری به داده ها مورد نظر خویش برسند .

مراد از رابط کاربری تمامی صفحه های و المان‌هایی نظیر دکمه‌ها و آیکون‌ها است که استفاده کننده برای تعامل با وبسایت از آن‌ها استعمال مینماید . طراح UI مسئولیت ایجاد نمای بصری خلاقانه و الهام‌بخش را بر عهده داراست .

نیازی به گفتن نمیباشد که در طراحی وب سایت ماهر باید عنصرها رابط کاربری و تجربه کاربری به طور کامل در نظر گرفته شود و تارنما می بایست بر اساس تحلیل‌های ظریف آن‌ها پباده سازی شود .

سئوی وب سایت یا سئو وب سایت برای موتورهای جست و جو

سئو سایت در سطح های مختلفی انجام می‌گردد . شرکت‌ها می بایست سایتی را به شما تحویل بدهند که از نگاه فنی کاملا برای موتورهای جست‌وجو بهینه‌سازی شده باشد . بخش مهمی از بهینه سازی وب سایت در سطح محتوا انجام میگردد . به کارگیری از کلیدواژه‌های مطلوب و ارائه محتوای باکیفیت تاثیر بسیاری در ارتقا تعداد بازدیدکنندگان و بهبود درجه وب سایت در برگه حاصل گوگل و موتورهای جست‌وجوی دیگر دارد .

بعضی از شرکت‌های طراحی وب سایت ماهر سرویس ها سئوی وب سایت را نیز به مشتریان خود ارائه میدهند . دقت داشته باشید که گزینش کلمات مهم مناسب و ارائه محتوای کیفیت خوب از مهم ترین مشخصه‌های تارنما ماهر می‌باشند و نقش مهمی در بهبود وبسایت شما دارا‌هستند . خوب تر است این کار را به اشخاص کارشناس بسپارید .

رئیس سهل وآسان

فرقی ندارد از کدام لهجه برنامه‌نویسی یا این که سیستم رئیس محتوا استعمال می کنید , درهرصورت یکی خصوصیات طراحی وب سایت ماهر سیستم یا این که پنل مدیر معمولی و سهل و آسان است . بخش مدیر می بایست به گونه‌ای طراحی شود که هر فردی بتواند به راحتی با آن کار کند . رئیس تارنما بایستی بتواند به راحتی محتوای متبوع خود را به راحتی لود کند و اصول سئوی وب سایت را در بخش‌های متفاوت به کار بگیرد .

هزینه طراحی وب حرفه ای
نمیتوان قیمت دقیقی برای طراحی سایت ماهر اظهار‌کرد . شرکت‌ها طبق پیشنهاد شما , خواسته‌هایی که دارید و امکاناتی که برای وبسایت در نظر گرفته‌اید , هزینه و زمان دوران پیاده‌سازی را مشخص مینمایند . نکته واضح این است که برای داشتن یک تارنما حرفه‌ای می بایست هزینه بیشتری بپردازید چرا‌که یک


در دنیای طراحی سایت اسامی و اشکال متنوعی مطرح میشود . از طراحی وب سایت اختصاصی گرفته تا سایت‌های وردپرسی و سایت‌های مهیا و … . تفاوت در بین این انواع در ذهن اکثری از کاربران سوال تولید میکند . در این مطلب به بررسی معنای طراحی وب سایت اختصاصی میپردازیم طراحی وب سایت و تفاوت آن را با سایت‌های آماده ابلاغ خوا هیم کرد .

وب سایت مخصوص چیست؟
اولی نکته راجع به سایت‌های منحصر به فرد این است که در طراحی آنها از سیستم‌های رئیس محتوای آماده , مثل وردپرس یا جوملا به کارگیری نمیشود . این سایت‌ها از ابتدا با کدنویسی در محفظه برنامه‌هایی مثل PHP یا ASP . NET طراحی میگردند .

براین اساس شفاف می گردد که طراحی قالب منحصر ارتباطی با ساخت سایت اختصاصی ندارد . گاهی شاید کمپانی وبسایت را بر مبنا سیستم رئیس محتوای آماده‌ای مانند وردپرس بسازد اما قالب یا پوسته ظاهری آن را اختصاصا برای شما طراحی نماید . یعنی از قالب‌های مجانی وردپرس یا قالب‌هایی که پیش از این در کمپانی پباده سازی شده بوده است , استعمال نکند .

آیتم دیگری نیز وجود دارد که در آن , شرکت با استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی , کدهای نوع مشخصی از سایت را می‌نویسد . مثلا نمونه‌ای از یک وب سایت فروشگاهی طراحی می کند و آن را به مشتریان مختلف می‌فروشد . در این حالت , کدهای تارنما برای کمپانی منحصربه‌فرد است و به یک مشتری مختص اختصاص ندارد . یعنی شرکت‌های دیگر به کدهای این سایت دسترسی ندارند .

در موقعیت دیگر , شرکت یک سیستم مدیریت محتوای مخصوص برای خویش می‌سازد و همگی سفارش‌ها را در‌این محفظه طراحی می‌کند . سیستم‌های مدیر محتوای همگانی مانند وردپرس ویژگی‌ها و امکانات فراوانی دارا‌هستند که بخش اعظمی از آن ها در بخش اعظمی از موردها مورد استعمال قرار نمی‌گیرند . سیستم‌های مدیریت محتوای اختصاصی این بخش‌های مازاد را ندارند و به همین علت در آن ها می‌توان به سرعت به داده ها دیتابیس دسترسی پیدا کرد . از سوی دیگر به جهت احاطه شرکت بر ارتباطات داخلی کدها , این سیستم‌ها انعطاف‌پذیری بالایی دارا هستند .

در‌حالتی که سایت‌های فراهم شرکت‌ها امکانات زمینه نظرتان را نداشته باشد , ایده جدیدی داشته باشید یا این که به هر دلیلی یک وب سایت با کدنویسی منحصر به فرد بخواهید , شرکت صفر تا صد وبسایت را اختصاصا برای شما طراحی مینماید . در این‌حالت همه بخش‌های تارنما , از کدهای آن گرفته تا قالب و پوسته ظاهری فقط برای شما طراحی شده‌است و مثال دیگری از آن وجود ندارد .

تفاوت ساخت وب سایت منحصر با سایت‌های مهیا
تفاوت ساخت سایت اختصاصی با وبسایت های مهیا

با مباحثی که مطرح شد احتمال دارد تا کنون تفاوت بین سایت‌های منحصر به فرد و سایت‌های مهیا را درک کرده‌اید .

سایت‌های آماده بر پایه ی سیستم‌های رئیس محتوای جهانی نظیر وردپرس , جوملا , دروپال و … نوشته می گردند . در‌این‌صورت‌ شرکت‌ها ناچار نیستند تمامی چیز را از صفر برنامه‌نویسی نمایند و سرعت ساخت وب سایت بیشتر خواهد بود .
در ساخت سایت اختصاصی , شرکت‌ها با اعتنا به سبک و تجهیزات مورد‌علاقه خویش , یک زبان برنامه‌نویسی را انتخاب می نمایند و بر پایه ی آن , کلیه جزئیات سایت را طراحی می کنند .
در طراحی وب سایت منحصر به فرد زمانه و نیروی انسانی بیشتری صرف می گردد . غالبا این دسته از پباده سازی وقتی به کار می رود که سایت‌های مهیا ویژگی‌های متبوع صاحب کار را نداشته باشند .
هزینه ساخت سایت منحصربه‌فرد
نظیر همه اشکال دیگر , هزینه طراحی وب اختصاصی نیز به تجهیزات و ویژگی‌های تارنما وابسته است . طبیعتا هزینه‌ای که برای این مدل سایت‌ها باید بپردازید بیشتر از هزینه سایت‌های آماده خواهد بود . برای داشتن یک وبسایت با طراحی منحصر باید هزینه‌ای دو برابر سایت‌های دیگر در لحاظ بگیرید .
منبع : webnagroup.ir

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “آموزش طراحی وب سایت”

Leave a Reply

Gravatar